14 Mayıs 2008 Çarşamba

O... ÇocuklarıO... Çocukları

16 Mayıs'ta sinamalarda olacak olan O... çocukları sinema filmi, kadrosuyla ve konusuyla merak ettiğim bir yapım. Konusundan çok isminden dolayı konuşulan ve tartışılan bu filmde, çocuk oyunculara çokça yer verilmiş ayrıca Altan Erkekli Demet Akbağ ve Özgü Namal gibi bence başarılı isimlerin yer aldığı bir film. Zaten filmin adı ve konusu çok örtüşüyor. İzleyip görelim. Filmin fragmanını izlemek için buradan buyrunuz.


Filmin Konusu: "12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra siyasi suçlu olarak aranan bir karı-koca yurtdışına kaçmaya karar verir. Ama çocukları bu konuda onlar için en büyük engeldir. Yurtdışına kaçmadan önce çocuklarını bırakacakları güvenli bir yer ararlar. Çift sonunda çocuklarına 'en güvenli yer' olarak 'Mehtap Anne'nin yuvasını seçer. Onların çocuklarını bıraktıkları yer aslında eski bir hayat kadını olan 'Mehtap'ın bu işi bıraktıktan sonra halen hayat kadınlığını sürdürenlerin çocuklarını bıraktıkları 'Emanetçi Anne' evidir...

Karı-koca yurtdışına kaçtıktan bir müddet sonra çocuklarını alması için bir İtalyan kızı Türkiye'ye gönderir. İtalyan kız, 'Emanetçi Anne'ye bırakılan çocuğu alıp anne - babasının yanına götürmek isterken kendini bir dizi ilginç olayın içinde bulur."

Hiç yorum yok: