5 Kasım 2008 Çarşamba

TULUYHAN UĞURLU GELENEKSEL SİRKECİ GARI KONSERİ / GÜNEŞ ÜLKE ANADOLU


TULUYHAN UĞURLU GELENEKSEL SİRKECİ GARI KONSERİ
GÜNEŞ ÜLKE ANADOLU


Daha öncede zaman zaman bloğumda kendisinden ve konserlerinden bahsetmiştim. Piyanonun en iyi icracılarından Tuluyhan Uğurlu yine bir konser ile benim gibi onu dinlemeyi sevenlerle bir arada olacak. Artık geleneksel hale getirdiği Sirkeci Garı'nın tarihi atmosferinde düzenlediği konserler serisine yeni bir halka daha katılıyor. Bu konserin teması "Güneş Ülke Anadolu". Notaların fotoğraflarla desteklendiği , oturduğunuz koltuktan sizi alıp başka bir hikayenin içine taşıdığı konserlerden biri daha olacak. Bu yolculuğu tadanlar bir daha Tuluyhan Uğurlu'dan vazgeçemiyorlar, bunlardan biri de benim galiba:) Bu geleneksel Sirkeci Garı konserini kaçırmayın ki içiniz dışınız müzik dolsun.

"Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci Garı Tarihi Bekleme Salonunda yeni projesi Güneş Ülke Anadolu ile dinleyicisini mitolojiden gerçeğe Anadolu'nun binlerce yıllık hikayesini yaşamaya ve yaşatmaya çağırıyor. 29 Kasım Cumartesi günü saat 17.00 ve 20.30'da iki kez seslendirilecek eserde Tuluyhan Uğurlu'ya kavalda Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker eşlik ediyorlar.
Eski Mısır’da Anadolu’ya “güneş bahçesi” derlerdi. Işık ve bilgiye ulaşmak için Mısır’ın aydınları Anadolu’ya gelirler burada kendilerini yenilerlerdi.
Tuluyhan Uğurlu'nun sahnede üçyüz kadar görüntü eşliğinde seslendireceği Güneş Ülke Anadolu, üzerinde yaşadığımız toprakların bilinen 10.000 yıllık tarihine ışık tutan, binlerce yıldır dünyayı aydınlatan Anadolu'nun hikâyesi.
Çatalhöyük’ten başlayıp Hititlerle süren, tüm Anadolu uygarlıklarını aynı hoşgörü ile kucaklayan proje yaşadığımız topraklarda kök salmış tüm uygarlıklara aynı mesafeden bakıyor. Antik kültürlerden Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı dönemlerine, oradan cumhuriyete uzanan binlerce yıllık Anadolu tarihinin işlendiği eserde müzik eşliğinde bilgilerinizi tazeleyip, belki de hiç bilmediğiniz bilgilerle donanıyor, farklı bir Anadolu ile buluşuyorsunuz. Tuluyhan Uğurlu, Anadolu'nun tarihi kadar mistik yönünü, mitolojik öykülerini de ihmal etmiyor ve dinleyicisini zaman zaman fantastik bir dünyanın içine sürüklüyor. Akdeniz'in sularıyla oluşan Karadeniz'in öyküsü, Ağrı Dağı'nın zirvesinde Nuh Peygamber'in yolculuğu, Osiris'in bilgisini paylaşmak için çıktığı kıyılar, Echo ile Narcissos'un hüzünlü hikayesi, Troya'nın trajik savaşı, Meryem Ana'nın acılı günleri, dinlerini yaymak için Hırıstiyan aleminin bilgelerinin Anadolu'daki yolculukları... Mevlana, Yunus ve Hacı Bektaş Veli... Fatih'in rüyası, Mustafa Kemal'in düşleri...
Tuluyhan Uğurlu Sirkeci Garı konserinde konuklarımız tarihi garın peronunda çeşitli ikramlarla ağırlanıyorlar."

Tuluyhan Uğurlu Güneş Ülke Anadolu
29 Kasım 2008 Cumartesi1. Seans Saat 17.00/ 2. Seans Saat 20.30
Sirkeci Garı Tarihi Bekleme Salonu
Biletler: BiletixBiletix çağrı Merkezi: 0216 556 98 00http://www.biletix.com/event.htm?id=JTUL2
Toplu bilet alımlarındaki indirim için Ayşe Engez'e ayseengez@tuluyhanugurlu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok: