15 Eylül 2010 Çarşamba

Kuzey Rüzgarları kimin için esiyor?


Kuzey rüzgarları esti, biri yine yollara düştü. Daha çok zaman ve imkan olmalı sürekli dolanmalı seyyah olmalı. Dünya büyük bir deb-i derya ve içinde ben naçizane na kadarda küçücüğüm. Ufacık adımlarım beni heryere götürebilir mi?
Bayramımı Ayvalık semalarına ayırdım. Deniz, güneş... ah hepsi bir arada ne kadar güzel. Şu resimdeki deniz seyyahlarına hayran kaldım. Ne çok yeri dolanıyorlar kimbilir. Kanatlarına takılasım geldi.

Cunda'nın arka sokaklarında evler çok güzeldir ama bu 4. gidişim olmasına rağmen keşif bitmemiş. Bu kapıyı ilk kez görüyorum mesela.
Cunda'da bu tepede görünen değirmenin içinde bir kütüphane ve kafe var. Görülmeye değecek kadar güzel.Olmazsa olmaz Şeytan Sofrası'nda gün batımı. Her defasında böyle güzel.Bu gidişimde gezilmedik yer bırakmadım sanırım ama hala emin değilim. Bir sürü fotoğraf daha birikti her kare ayrı güzel. Sarımsaklı koyu, Badavut, Zeytinlikler Cunda'nın arka koylarında keşifler, muhakkak yapılması gereken tekne turu ile adalar keşfi, zeytinyağı ve türevleri , Lokma, kızarmış dondurma, limonata , Lor tatlısı vs... Oh tatil buna denir.
Pek yakında kuzey rüzgarları biri için tekrar eser, çantam her daim hazır.


Not: Fotoları izinsiz kullanmak çok ayıp olur. :)
Diğer ayvalıkla ilgili yazım için buraya tıklayın lütfen.

Hiç yorum yok: