29 Temmuz 2008 Salı

Björk İstanbul- Kuruçeşme Arena Konseri

Björk İstanbul- Kuruçeşme Arena Konseri

VH1 tarafından Rock’n Roll tarihinin en önemli 36. kişisi olarak değerlendirilmiş olan Björk 3 Ağustos pazar akşamı Kuruçeşme Arena'da bir konser verecek. Alternatif rock, electronica, trip hop, jazz, pop, punk tarzı şarkılaryla müzik dünyasında, oyunculuk gücündeki performanslarıyla da sinemada birçok başarıya imza atan Björk ilginç tarzıyla her zaman dikkat çekici olmuştur. Bilindiği üzere Dancer In the Dark filmiyle ödülleri toplayıp sinemada önemli bir isim haline geldiği halde müzik ile birlikte yürütmekte zorlanacağını söyleyip, sadece müzisyen kimliği ile kariyerini devam ettirmekte. İki sanat kolunda da böyle başarılı olup sadece birine yoğunlaşmak için, diğerini bırakmak ciddi bir karar olmalı, takdir ediyorum kendisini.


Tarzı ile hep farkını gösteren Björk, bu pazar İstanbul'u şenlendirecek. Bende sahne performansını merakla bekliyorum. Bir de en çok ne giyeceğini? Albüm kapaklarındaki fotoğrafları, konserlerinde giydikleriyle hem çok renkli hem marjinal hem ... bu uzar gider. Konseri izlemeye gelenlerde yüksek ihtimal çok renkli olacaklardır. Konserde Björk ve dinleyicileri tam bir şölen yaratacaklar. Ben ne giysem acaba?
Björk 'ün son albümü Volta'nın kapak iç fotoğraflarından biri aşağıdaki bu resim, albüm kapak tasarımıyla da yeterince farklı zaten.


Hiç yorum yok: